Zahájenie Mikulášskeho festivalu v minihádzanej v ZOC MAX Prešov

Mikulášsky festival v minihádzanej – Skvelá oslava Prešovčanov

     Prešovský  krajský zväz hádzanej, Slovenský zväz hádzanej (SZH) a občianske združenie „Zober loptu, nie drogy“ pripravili pre najmenších adeptov hádzanej milé  podujatie. V predvečer Mikulášskych osláv zorganizovali v priestoroch zábavno-obchodného centra MAX v Prešove Festival v minihádzanej pre prípravky  dievčat z BEMACO ŠŠK SLŠ Prešov a chlapcov z Tatrana Prešov.

Podujatie  malo po športovej ale aj spoločenskej stránke vysokú úroveň. Turnaj otvoril príhovorom viceprezident SZH Pavol Palša, a už jeho prítomnosť dávala o sebe vedieť, že pôjde o „vážnu“ športovú akciu.  Úvodný program spestrili svojim vystúpením mažoretky Labi, ktoré fungujú na ZŠ na Kúpeľnej ulici v Prešove.
     Aj samotní aktéri podujatia – deti brali túto akciu veľmi vážne. Dievčatá a chlapci sa snažili, ako keby hrali zápasy tej najprestížnejšej  súťaže na svete. Chceli  ukázať, čo všetko sa doteraz na tréningoch naučili. Nielen svojim rodičom, ale aj okoloidúcim – nakupujúcim, médiam i televíznym štábom, ktoré sa tiež v hojnom počte zúčastnili. Ešte väčšou motiváciou, ak nie najväčšou, boli súboje dievčat proti chlapcom. Vtedy bolo rivality toľko, že „krotenie“ zo strany trénerov bolo namieste.  Všetci však hrali so srdiečkom a už teraz je na nich vidieť ich rozvíjajúci  sa vzťah k hádzanej. Vedia ju precítiť, hoci je pred nimi ešte dlhá cesta, ale tá snaha a chuť, je v tomto veku nenahraditeľná a hádam momentálne najpodstatnejšia. Čím dlhšie im to vydrží, tým bude cesta k zdokonaľovaniu sa v tajoch hádzanej jednoduchšia. K tomu dievčatám a chlapcom držíme prsty. Nech to srdiečko a snaha sú tam stále, a nikdy nechýbajú ani v neskoršom veku.

Poradie a výsledky na festivale neboli až také dôležité. Myšlienkou krásneho večera bolo si zašportovať, a nie nakupovať. To sa splnilo do bodky. Chceli sme podchytiť ešte väčší záujem detí o hádzanú, o šport a pohyb ako taký. Ukázať váhajúcim ratolestiam, že to má význam, byť v kolektíve a venovať sa športovaniu. Vyvrcholením celého podujatia bol príchod Mikuláša, ktorým bol Radoslav Antl, jedna z najväčších súčasných hádzanárskych osobností na Slovensku. Ten deťom porozdával darčeky, sladkosti,  porozprával sa s nimi a s radosťou sa s nimi vyfotil.

Záverom už len konštatovanie a želanie, aby sa takéto podujatia opakovali, a aby ich organizovali ľudia, čo vedia v deťoch vzbudiť záujem o šport, tak ako tomu bolo práve na tejto skvelej akcii.

Výsledky:

BEMACO A – BEMACO B  21:0,
Tatran  A – Tatran B 23:8,
BEMACO A – Tatran A 7:33,
BEMACO B- Tatran B 4:23,
BEMACO A – Tatran B 13:12,
BEMACO B – Tatran A 0:37

Poradie:

1. Tatran Prešov A  – 6 bodov
2. BEMACO Prešov A – 4 body
3. Tatran Prešov B -2 body
4. BEMACO Prešov B – 0 bodov

Poďakovanie patrí aj sponzorom ZOC MAX Prešov, ALISTA Prešov, 3B Prešov, bez ktorých by sa Mikulášsky festival bol len ťažko zorganizoval.

 

Fotografie z podujatia nájdete vo fotogelérii a neskôr pribudne aj video