Fotografia č.4 z finále TIPOS Minihandball liga - Trenčínn 2018/2019

Finále TIPOS Minihandball liga 2018/2019 – RCH Považská Bystrica

Dejiskom finálového turnaja RCH Považská Bystrica žiakov 3.-4. ročníkov  základných škôl trenčianskeho kraja bola mestská športová hala na Sihoti v Trenčíne. V utorok 14. mája 2019 od rána od 8,30 hod. až do 12,30 hod.  bojovalo naplno bez prestávky, na dvoch ihriskách súčasne, osem družstiev šiestich základných škôl a jedného Centra voľného času Trenčín. Hráči usilovne trénovali takmer celý školský rok aby svoje herné umenie predviedli v plnej kráse. Niektoré školy sa zúčastnili aj prípravných turnajov, kde si mohli vyskúšať už nadobudnuté zručnosti a plno ich využiť vo finálovom turnaji.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Následne sa potom družstvá rozdelili na ďalšie skupiny. V jednej boli družstvá umiestnené na treťom a štvrtom mieste zo základných skupín a v druhej skupine boli družstvá umiestnené na druhom a prvom mieste v základnej skupine.  A tu sa zasa hralo systémom každý s každým. Družstvá, ktoré sa spolu stretli v základnej skupine spolu už nehrali. Ich výsledok a body zo základnej skupiny sa preniesli do tabuľky v nadstavbovej časti.  Možno to znie zložito, no naše školské družstvá si hravo poradili aj s touto úlohou.

Nasadenie, bojovnosť, túžba víťaziť bolo vidieť v každej tvári týchto malých, veľkých hráčov. A čo ma veľmi prekvapilo, bola férovosť. Za celý turnaj som nepostrehol ani malý náznak zákernosti či neprimeraného faulu. Je radosť vidieť, ako nám tu vyrastajú noví nadšenci hádzanej, do ktorých sa vštepujú nielen náročné pravidlá a techniky hry, ale i cit pre fér hru, takt a ohľaduplnosť. Zato treba poďakovať aj trénerom a učiteľom, ktorí túto neľahkú prácu vykonávajú.

Taktiež chcem poďakovať i klubom, HK Sokolu Bánovce nad Bebravou, HK Slávii Partizánske a HK AS Trenčín pri organizovaní prípravných i finálových turnajov. V neposlednej rade patrí vďaka aj Športovému gymnáziu v Trenčíne, ktoré nám poskytlo svoje priestory pri organizovaní detskej olympiády, ktorá bola a dúfam, že aj bude, akousi prvou previerkou pohybových zručností našich najmenších detí.

No a ako to vždy pri takýchto akciách býva, mali sme aj celkového víťaza. Dnes to boli dievčatá zo základnej školy Duklianska Bánovce nad Bebravou, ktoré prešli celým turnajom bez zaváhania. No už o rok to môžu byť deti z Vašej základnej školy. Stačí, aby ste sa prihlásili do TIPOS Minihandball ligy 2019/2020. A víťazný pohár  môže zdobiť Vašu vitrínu.

A kto ozaj vyhral?  Predsa všetky zúčastnené deti. Chlapci i dievčatá, malí i veľkí, strapatí a spotení, smädní aj hladní. Neveríte ?  Tak sa pozrite na spoločné záverečné foto.  Šťastní a usmiaty s medailami sú tam všetci.