21.marca 2019 - druhe kolo- TIPOS MHL - RCH Považská Bystrica

Druhé kolo TIPOS MHL – RCH Považská Bystrica

Bánovce nad Bebravou boli vo štvrtok, 21. marca 2019, dejiskom druhého kola minihádzanej v kategórii 3.-4. ročník základných škôl, ktoré zorganizovalo Regionálne centrum hádzanej Považská Bystrica v spolupráci HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Turnaja sa zúčastnilo šesť družstiev z piatich základných škôl.

Základná škola Duklianska Bánoviec nad Bebravou s dvoma družstvami, Základná škola Trenčianske Jastrabie, Základná škola s Materskou školou Soblahov a dve základné školy z Partizánskeho. ZŠ R. Jašíka a ZŠ R.Kaufmana . 60 detí od prvých minút zvádzali urputné boje o každý meter hracej plochy, o každý gól v súperovej bráne. Na dvoch ihriskách sa odohralo celkovo 15 zápasov a padlo dokopy 345 gólov. Jedni smútili, druhí sa radovali. Takto už chodí. No všetci mali určite dobrý pocit z účasti na tomto turnaji, ktorý celý prebehol  v atmosfére fair play. Medaily na krku každého účastníka určite potešili, i keď neboli všetky tie najcennejšie.

Cennejšie, pre mňa ako organizátora  a iste aj pre mnohých trénerov, je fakt, že sa deti ešte na tomto turnaji pýtali, kedy a kde bude ďalší turnaj. Toto je asi tá odpoveď na otázku, či ideme správnym smerom, či to robíme dobre. Úsmev na tvári detí, ich veselé poskakovanie s loptou v ruke … k tomu niet už čo dodať.

                                                                                               Robert Hurtoň

Koordinátor RCH PB pre ZŚ

 

„Len keby tí dospelí nám deťom dali viacej priestoru a hlavne podpory“.